GERİ DÖNÜŞÜM

EMAN ENERJİ; üretilen teknolojilerin geliştirilmesini, yapım ve işletmesini, çevreye duyarlı temiz enerji ilkesini hedef almaktadır.

EMAN ENERJİ; yenilikçi fikirleri, tecrübeli kadrosu ile "çocuklarımız için daha iyi bir gelecek" ilkesi ile projelerini hayata geçirmeye başlamıştır.

Şirketimiz Eman Enerji Ltd. Şti. olarak 2014 Yılında kurulmuştur. Katı atık depolama, ayrıştırma ve atıktan elektrik enerjisi üretimi üzerine faaliyet gösteren işletmemiz, gerçekleştirdiği proje sayesinde Mersin İli Katı atık depolama sahasına geridönüşüm tesisi kurmayı hedeflemektedir. Bu tesis sayesinde varolan atıklar metal, plastik, organik madde vb. olarak ayrıştırılacak ve doğaya geri kazandırılabilir hammaddelere dönüştürülecektir. Ayrıca geri dönüşümmün diğer bir aşaması olarak, depolama sahalarında oluşturulacak gaz sayesinde, Elektrik Enerjisi üretimi sağlanacaktır. Proje Çevre dostu ve Mersin için Büyük bir proje niteliği taşımaktadır. Kurulacak tesis sayesinde üretilen elektrik enerjisi enerji nakil hatları sayesinde şebekelere verilecektir. İşlemler sonucu oluşacak atıklardan solucanlar yardımıyla organik gübre üretilerek organik tarımın hizmetine sunulacaktır. Eman Enerji olarak Çevreye, Doğaya, Ekonomiye ve Mersin'e katma değeri yüksek böyle bir projeyi hayata geçirecek olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.